Eesti ja Horvaatia virtuaalsel ärifoorumil keskenduti e-valitsemisele ja digitaliseerimisele

18. mail avasid Eesti välisminister Eva-Maria Liimets ja Horvaatia välis- ja Euroopa asjade minister Gordan Grlić Radman kõrgetasemelise virtuaalse ärifoorumi, kus ekspertidel ja ettevõtjatel avanes võimalus anda ülevaade viimastest arengutest ning leida uusi kontakte Eesti ja Horvaatia ettevõtjate ja riigiasutuste hulgas.

Foorumi jooksul rõhutati avaliku ja erasektori vahelise koostöö ja koordineerimise olulisust, kuna digitaliseerimine on tänapäeval asjakohane juba kõigis eluvaldkondades.

 

Välisminister Eva-Maria Liimets rõhutas, et Eesti jaoks on oluline nii digitaliseerimine kui ka sellega kaasas käiv küberturvalisus, mille tähtsust ei saa digitaliseeritud riigi üles ehitamisel alahinnata. Minister lisas, et erasektoril on spetsiifilised teadmised ja oskused ning COVID-19 kriisi ajal ulatas erasektor oma abikäe, pakkudes välja kiireid ja olukorra jaoks sobivaid digitaalseid lahendusi. Eesti kogemust on meie rahvusvaheliste partneritega valmis jagama nii riigi- kui ka erasektor.

„Me loodame, et arvestades tänapäevaseid võimalusi, avastavad üha rohkemad Eesti ja Horvaatia ettevõtjad üksteiste turupotentsiaali, loovad uusi kontakte ning soodustavad kaubavahetust. Seda just digitaliseerimise valdkonnas, mis on nii Eesti kui ka Horvaatia valitsuse oluliseks prioriteediks,“ ütles Liimets.

Virtuaalfoorumil osalesid e-valitsemisele ja digitaliseerimisele keskenduvad ettevõtted Bercman Technologies, GoSwift, Cognuse, CybExer Technologies, LEVERCODE, Turnit, Dermtest ja Antegenes Eestist ning Agrivi, Bebabit, Citus, Direct Booker, Flow and Form, Galiot Aero, Infosit, King ICT, Kodeks, Mobilisis, Orqa ja Sedam IT Horvaatiast.

Üritus on kõigile huvilistele järelvaadatav: https://estonian-croatianbusinessforum.worksup.com.

Virtuaalvisiidi korraldamisel tehti Eesti Suursaatkond Prahas koostööd Eesti Välisministeeriumi, Horvaatia Välis- ja Euroopa asjade ministeeriumi ja Horvaatia Kaubanduskojaga ning ürituse õnnestumisele aitasid kaasa ka Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoda, Eesti Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Horvaatia Digitaalse Ühiskonna Arendamise Riigiamet, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja paljud teised.

Virtuaalfoorumid on osa äridiplomaatia üritustest, mis aitavad Eesti ettevõtetel luua uusi kontakte välisturgudele sisenemiseks. Seda eriti ajal, kui füüsilised visiidid ja kohtumised ei ole võimalikud.