Eesti uus suursaadik Horvaatias Eva-Maria Liimets andis üle volikirja

Horvaatia president Eesti suursaadik Horvaatia

Foto: Horvaatia presidendi kantselei

Eesti uus suursaadik Horvaatias Eva-Maria Liimets andis esmaspäeval, 4. märtsil Zagrebis üle volikirja president Kolinda Grabar-Kitarovicile. Suursaadik Liimets resideerib Prahas.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses kinnitasid suursaadik Liimets ning president Grabar-Kitarovic häid suhteid kahe riigi vahel ja ühist soovi pöörata enam tähelepanu riikide tutvustamisel noortele ja laiemale avalikkusele tihendamaks inimeste vahelisi kontakte.

„Eestlased on leidnud tee päikselistesse Horvaatia rannikulinnadesse Splitti ja Dubrovnikusse. Eesti tugev e-riigi maine Horvaatias soodustab ärikontaktide loomist ning loodan, et see aitab enam ka Eesti kui turismi sihtkoha tutvustamisele ja horvaatide Eestisse reisimisele kaasa,“ sõnas suursaadik Liimets.

Eva-Maria Liimets on lõpetanud Tartu Ülikooli avaliku halduse eriala, Estonian Business School´i rahvusvahelise ärijuhtumise magistriõppe ja Genfi Julgeolekupoliitika Keskuse rahvusvahelise kursuse. Suursaadik töötab välisministeeriumis 1997. aastast ning ta on töötanud suursaatkonnas Roomas, Washingtonis ja peakonsulina New Yorgis. Aastatel 2009-2014 oli Liimets rahvusvaheliste organisatsioonide büroo direktor ning aastast 2017 töötas ta Euroopa osakonnas Euroopa Liidu Läänemere strateegiaga. Alates möödunud aastast on Eva-Maria Liimets suursaadik ka Tšehhis ja Sloveenias.

Foto: https://flic.kr/p/2eY6VmN

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581