Eesti suursaadik Sloveenias andis üle volikirja

Eesti suursaadik Sloveenias Gita Kalmet andis kolmapäeval, 24. novembril Ljubljanas üle volikirja Sloveenia presidendile Borut Pahorile.

Volikirja üleandmisele järgnenud vestluses kinnitasid Pahor ja Kalmet riikidevahelisi sõbralikke suhteid ja head koostööd Euroopa Liidus, NATOs ning Kolme mere algatuses. „11. detsembril möödub 30 aastat diplomaatiliste suhete sõlmimisest Eesti ja Sloveenia vahel. Selle ajaga on meist saanud samameelsed partnerid, mida kinnitas vestlus aktuaalsetel teemadel, nagu Valgevene hübriidrünnak Euroopa Liidu piiridele, pinged Lääne-Balkani riikides ja Ukrainas,“ sõnas Kalmet. Samuti tänas suursaadik Sloveenia presidenti eduka eesistumise eest Euroopa Liidu Nõukogus, mis kestab 2021. aasta lõpuni.

Suursaadik Gita Kalmet on välisministeeriumi teenistuses 1993. aastast. Ta on töötanud erinevates valdkondades, tegelnud rahvusvaheliste organisatsioonide, julgeoleku ja Euroopa Liidu teemadega. Ta on töötanud poliitikaametnikuna Eesti suursaatkonnas Pariisis aastail 1999–2002, vahetusdiplomaadina Londonis 2005. aastal, suursaadikuna Madalmaades aastail 2006–2011 ja Kanadas aastail 2013–2018. Suursaadik resideerib Prahas.

Sloveenia Vabariigi President T.E. Borut Pahor ja Eesti suursaadik Sloveenias T.E. Gita Kalmet Ljubljanas, 24.11.2021.